نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: ترس از شکست در ازدواج

6530
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45168
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ترس از شکست در ازدواج

سلام من دختری دانشجو هستم که پدر و مادرم به دلیل خیانت پدرم ازهمه طلاق گرفتند.و با اینکه خیلی از آن موقع میگذرد من هنوز نتوانستم روبه راه شوم.وکلا از مردها میترسم با هیچ پسری ارتباط نداشتم ون می‌ترسیدم به احساسات من ضربه بزند و مرا رها کند.به تمام خواستگاران هم جواب رد میدهم چون همش فکر میکنم که دختر دیگری را دوست دارند یا دوست داشتند و همش قرار است من را با آن مقایسه کنند.هنگام رابطه با من عشق قلبش را تصور کند. کلا خیلی در گذشته آنها کنکاش میکنم.مثلا یکی از خواستگارانم که شرایط خیلی خوبی داشت را به خاطر اینکه قبلاً عاشق دختر داییش بوده رد کردم چون می‌ترسیدم همش وقتی اورا میبیند حسرت بخورد و من را با او مقایسه کند.وکلا هم از ازدواج میترسم میترسم شوهرم به من خیانت کند.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : ترس از شکست در ازدواج

سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک هست که تجربه خیانت پدر برای شما با احساسات ناخوشایند و فشارهای روحی زیادی همراه بوده است که دیدگاهای منفی را به شما داده است اما دقت کنید که این موضوع به میزان تعهد پذیری و مسئولیت پذیری افراد بستگی دارد و قرار نیست که همه انسان ها مانند یکدیگر اقدام کنند بهتر است در این مسیر در اول برای بهبود شرایط روحی خودتان و بررسی طرحوارهای که دارید به روانشنسا مراجعه کنید تا به شما کمک شود که این طرحواره ها بازسازی شود و شما بتوانید در مسیر شناخت در مورد آینده خود تصمیم گیری کنید.
    انسان می تواند افراد زیادی را دوست داشته باشد اما قرار نیست با همه آنها ازدواج کند در کنار اینکه کنکاش در گذشته افراد می تواند آسیبی زیادی را به زندگی مشترک و روحیات خودتان وارد کند بهتر است سعی کنید که برمنبای شناخت در زمان فعلی در مورد افراد تصمیم گیری کنید مگر اینکه در گذشته موضوعی وجود داشته باشد که بروند زندگی آینده شما بتواند تاثیر گذار باشد .
    اما در این مسیر اولین گام بهبود دیدگاهای خودتان است چون فرد مقابل شما قدرت ثابت کردن اینگونه افکار را که در ذهن شما مرور می شود را ندارد و نمی توان نگاه و توجهات انسان را محدود کرد و اگر شما به انها معنا دهی کنید که با افکار شما همخوانی دارد تا آنها ثابت شود مانند کاری که در زمان فعلی رد مورد خواستگارهایتان می کنید می تواند زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار بدهد اما با بهبود شرایط خودتان ازدواج می تواند در کنار مشکلاتی که در آن وجود دارد یک تجربه خوشایند و سازنده باشد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)